Cytryna i jej działanie na skórę

  Sok z cytryny jest składnikiem pasty cukrowej

  Cytryna i jej działanie na skórę

  Niewiele osób wie, że cytrynę można wykorzystać nie tylko w kuchni! Ten niezwykle aromatyczny owoc to bogactwo składników, które bardzo dobrze działają na naszą skórę i włosy.

  Depilacja cukrowa

  Sok z cytryn to jeden ze składników pasty cukrowej. Można ją przygotować samodzielnie w domu lub kupić gotową w drogerii. Naszą pastę przygotowujemy na podstawie sprawdzonej receptury. Sprowadzamy także różne pasty cukrowe – z dodatkiem oliwy z oliwek, wody różanej i nie tylko. Dbamy o najwyższą jakość produktów!

  Piękne włosy

  Sok z cytryn dodaję się do różnych maseczek na włosy. Dzięki niemu włosy nabierają blasku. Cytryna pomaga także utrzymać właściwe ph skóry głowy. Sok pomaga także w walce z łupieżem.

  Rozjaśnienie skóry

  Cytryna pomoże Ci w walce z przebarwieniami. Sok rozjaśnia skórę, sprawdza się w przypadku problemów ze skóra na łokciach i kolanach. Efekt rozjaśnienia można zaobserwować także u osób, które od dłuższego czasu stosują depilację cukrową.

  Piękne paznokcie

  Sok z cytryny odżywia zniszczone paznokcie, a także je rozjaśnia. Sok z cytryny warto wymieszać z oliwą z oliwek, taka mikstura zalecana jest dla osób, które mają suchą płytkę paznokcia.

  Aromaterapia

  Olejek cytrynowy pobudza zmysły i odświeża. Stosowany jest także w kosmetyce, gdyż cudownie działa na skórę. Cytryna to popularny owoc, który ma wiele zastosowań.

  Od wieków wykorzystywana jest jako kluczowy składnik wielu zabiegów pielęgnacyjnych. Obecnie wracamy do naturalnych rozwiązań, dlatego warto bliżej przyjrzeć się upiększającemu działaniu cytryny.